بازدید امروز
45
 

تراس عبارت است از قطعه یا فضایی است که با یکدیگر قطعات و فضای اطراف اختلاف ارتفاع داشته و شاید به گونه ای باشد که از آن قطعه، قطعات دیگر را بتوان به خوبی نظاره کرد. هدف از احداث تراس معمولا به منظور ایجاد فضایی در جلوی ساختمان و محل استراحت است، یا محلی که بتوان از آنجا مناظر محیطی را مشاهده نمود. در قرن هیجدهم احداث تراس، محلی برای قدم زدن، نشستن، زندگی کردن در تابستان بوده است. در اروپا مخصوصا در مناطقی که هوای نسبتا سرد دارند، تراس به منظور فضایی است که در تابستان بتوانند برای مدتی در فضای باز زندگی کنند. در تراس برای حفظ زیبایی و ارتباط بیشتر با محیط، قطعات یا قسمتهایی را برای گلکاری، کاشت گیاهان فصلی و دائمی تخصیص می دهند و آمیختگی های خاصی از سنگ فرش و گیاه پدید می آورند.

گاهی تراس را با انواع مصالح ساختمانی به صورت پوشیده از گیاهان رونده احداث می کنند که آن را باغهای تراسی سر پوشیده(Roof-garden) می نامند. هدف از Roof-garden نزدیکی بیشتر به طبیعت و محیط می باشد. در فضای اینگونه تراسها انواع گیاهان زینتی را در گلدان و یا در جعبه های بزرگ نگهداری کرده و فضای زیبایی را خلق می کنند.
امروزه با پیشرفت سریع تکنولوژی و به وجود آمدن مواد جدید، می توان بر روی بام هر خانه، آپارتمان، ویلا، اداره، مدرسه، بیمارستان و هر ساختمان دیگری یک باغ زیبا با گیاهان کوچک و بزرگ ایجاد کرد. به این ترتیب می توان از فضای بلا استفاده روی بام که همیشه در معرض تابش آفتاب است، با هزینه ای اندک برای ایجاد باغ استفاده کرد. این باغ ها می توانند در ساعات مختلف شبانه روز مورد استفاده ساکنین قرار گیرند. این شرکت با داشتن کادر متخصص در زمینه طراحی و اجرای پشت بام های سبز، آمادگی خود را جهت ارائه انواع خدمات مشاوره و طراحی مطابق سلیقه شما اعلام میدارد.