بازدید امروز
46

 

 

 

 

با افزایش رو به رشد جمعیت جهان، مسئله امنیت غذایی به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های سیاست‌گذاران اقتصادی جوامع مختلف بدل شده است. تامین غذای سالم و ارگانیک در برنامه‌های توسعه‌ای اغلب کشورها جایگاه ویژه‌ای یافته است، اما در این میان محدودیت منابع آب، خاک، ویژگی‌های آب و هوایی و غیره باعث شده بشر به روش‌های نوینی در زمینه کشاورزی روی بیاورد. شیوه‌های آبیاری به روش قطره‌ای و بارانی، احداث سدها برای تامین آب مورد نیار مزارع کشاورزی، کاهش استفاده از روش‌های غرقابی در کشت، روی آوردن به محصولاتی که به آب کمتری نیاز دارند، استفاده از روش‌هایی برای افزایش بهره‌وری و تولید در سطح و غیره همه و همه از روش‌هایی است که بشر برای مقابله با محدودیت‌های موجود به آنها روی آورده است. کشت گلخانه‌ای هم یکی از روش‌هایی است که در جهت کنترل عوامل طبیعی و افزایش بهره‌وری در تولید به کار گرفته می‌شود.

سرمایه گذاری ناآگاهانه دراحداث واحدهای گلخانه ای، یکی از مشکلات اصلی این صنعت محسوب می شود.  اگر طرح توجیهی احداث گلخانه با اصول استاندارد منطبق نباشد و مشاوره درست در نحوه ورود و سرمایه گذاری به این صنعت صورت نگیرد، قطعاً ورود به این صنعت با ریسک بالایی همراه خواهد بود و طرح با شکست رو به رو خواهد شد. شخصی که بخواهد با کپی کاری و تقلید از کار دیگران به فعالیت خود ادامه دهد،  قطعاً در این حرفه موفق نخواهد بود.

مدیریت مناسب، اطلاعات کافی درباره کشت گلخانه‌ای و دانش فنی مناسب از جمله عوامل موفقیت در کار  احداث گلخانه است. داشتن تجربه در این کار مهم‌تر از دانش آکادمیک است، همچنین کسانی که می‌خواهند وارد فرآیند تولید گلخانه‌ای شوند باید به اندازه کافی درباره محصولات مختلف بدانند و بهترین محصول را در بهترین زمان با توجه به شرایط بازار انتخاب کنند. 

واحد تحقیق و توسعه نوین گیتی ژن با دارا بودن کادر متخصص در زمینه­ احداث گلخانه،  آمادگی خود را جهت ارائه خدمات مشاوره، طراحی و اجرا در احداث انواع واحدهای گلخانه ای، اعلام می­دارد.